Az ittas vezetés nem szórakoztató, és következményekkel is jár!

A szórakozás a fiatalok számára sokszor a bulizást jelenti. Ezt rengeteg, főleg idősebb ember azért ítéli el, mert a szórakozás önmagában nem baj – ők is csináltak rengeteg őrültséget fiatalkorukban -, hanem a probléma ott kezdődik, amikor a féktelen bulizás felelőtlenséggel is társul. Ilyen például az ittas vezetés.

Akármennyire is jól érezzük magunkat valakinek a társaságában, semmi esetre se üljünk be az autójába, ha azt gyanítjuk, hogy a buli hevében akár csak kis mennyiségű alkoholt is fogyasztott! Persze lehet mondani, hogy egyszer élünk, de kórházba kerülni egyáltalán nem szórakoztató, másokat is veszélyeztetni pedig végképp nem mókás!

Sajnos ezt én is tapasztalatból tanultam meg, amikor beültem a haverom mellé az autójába. Ő már elfogyasztott 2-3 sört a zenés-táncos rendezvényen, én pedig még több alkoholt ittam, ezért azt gondoltam, hogy ő még mindig alkalmasabb sofőrnek, mint én! A kocsiban is bömbölt a zene, egyszer csak pedig egy nagy csattanás is hallatszott, mert nekimentünk az előttünk haladó autónak!

Súlyos sérülés szerencsére nem történt, én 2 napig otthon szédültem, és közben fájt a nyakam a hirtelen erőbehatás következtében. Azt hittem, majd el fog múlni, mivel nem is vittek kórházba, de a fájdalom csak nem akart megszűnni! A háziorvosom sem igazán értette a dolgot, és azt javasolta, hogy a nyaki manuálterápia talán segíthet ebben a helyzetben.

nyaki manuálterápia

Korábban sosem hallottam még a nyaki manuálterápia módszeréről. Azt tudtam, hogy létezik olyan, hogy gyógytorna, meg tudják regenerálni az izmokat, főleg sportsérülések esetén, de addig nem volt szükség rá, hogy mélyebben beleássam magam ebbe a témába. Megtaláltam viszont a therapy4u.hu weboldalát, ami nagyon szimpatikus volt.

Egyrészt megtudtam, hogy ők számos különböző fajta terápiás módszert alkalmaznak. A nyaki manuálterápia csak az egyik ezek közül, ami vagy beválik, vagy nem. Ha mégsem hozná meg ez a módszer a várt javulást, még mindig lesz lehetőségünk valami mással kísérletezni, tehát nem dobta ki az ember feleslegesen a pénzét valamire, ahonnan csalódottan kell távoznia.

Másrészt a blogjuk is nagyon tetszett, hasznos cikkeket találtam benne. Megtudtam például, hogy mi minden állhat a hétköznapi mozgásszervi panaszok hátterében. Tény, hogy az okostelefonok megjelenése lustábbá tette az embereket, ezért a hosszú időn át tartó előnytelen testhelyzetekhez is hozzászoktunk, mivel azok adott esetben kényelmesek lehetnek! Bárcsak több fiatalhoz jutnának el ezek az információk, ilyenkor még sokkal könnyebb lenne megelőzni a későbbi esetleges problémákat!

Ehhez egyébként a therapy4u.hu ergonómiai tanácsadása szintén hozzájárulhatna! Ma már nagyon sok fiatal dolgozik számítógép előtt, ami a technika fejlődése miatt elkerülhetetlen. Azon viszont tudunk javítani, hogy ne görnyedjünk a laptop előtt, hanem kényelmes, a hátunkat egyenesen tartó székből figyeljük a szemmagasságban található monitort. Ha megfogadjuk a szakértők tanácsait, munkahelyünkön is sokat tehetünk jóllétünk megőrzéséért!

A honlapon fent vannak a therapy4u.hu munkatársai is, akikről ezek után már tudtam előre, hogy profik és tapasztaltak, de a kedvességük még inkább jól esett a való életben is. Igen, hibáztam, és most annak iszom a levét, de ők ahelyett, hogy ezért ítélkeztek volna, 200%-ban a probléma feltárására és a megfelelő kezelési terv kidolgozására összpontosítottak! Mindig rugalmasak tudtak lenni az én igényeimnek megfelelően, és még a hétköznapokra is elláttak tanácsokkal, hogy lehetőség szerint még később se fájjon a hátam vagy a derekam, hiába mondják, hogy ez egy adott életkorban nem annyira meglepő panasz!

A felelősségteljes szórakozás fontosságát tehet nem lehet elégszer hangsúlyozni, de már azzal is sokat tehetünk magunkért, ha okostelefonunk társaságágában legalább megfelelő testhelyzetben kapcsolódunk ki!